Porod je jako výstup na nejvyšší horu.

9.5. 2009

 

První shrnutí:

Na akci jsme rozdali  cca 135 těhotenských průkazek.

(Někdy si vzala celá skupinka jen jednu, jindy každý člen rodiny)

 

Čtvrtina absolvujících byly těhotné ženy, nejvíce v osmém měsíci těhotenství, nejméně (pravděpodobně) 10 týdnů

 

Překvapilo nás: Jak rychle jste byli na vrcholu (už za necelé dvě hodiny), jak krásně jste celou cestu zvládli!

 

Zaujaly nás reakce mužů :

 „Já přeci nemůžu mít těhotenskou průkazku, ať si to vyzkouší přítelkyně“

 „Vidíš já budu mít také svou těhotenskou průkazku a také si ji schovám na památku“ „Skoro jsem zalitoval, že těhotenství a porod opravdu nemohu zažít“

Děkujeme!

 

Obdivujeme:

Výtvarnici Haničku Poislovou (umělecká skupina Kolouchův sen), která v téměř pátém měsíci těhotenství stála skoro 4 hodiny v kostýmku zdravotnice na Sněžce a rozdávala razítka embrya a pusinky. Děkujeme!

 

Z naší ankety:

100% dotazovaných nepociťuje dítě jako bariéru v seberealizaci

více než třetina účastníků vůbec neplánovala návštěvu Sněžky tento rok.

 

Díky krásnému slunečnému počasí se nepodařilo zrealizovat  avízované promítání dokumentu „Orgasmický porod „, v uvedený čas. Film se promítl v závěru akce pouze několika  zájemcům (převážně) čekajícím miminko, (díky  povolení paní Skrbkové mladší) ve staré poštovně, která do konce května ze Sněžky pravděpodobně zmizí.

 

Informační koutek

Zde najdete informace o cestě, o akcích. Neustále doplňujeme a aktualizujeme podrobnosti.

 

Stezka bude otevřena v 9.40 hod. bubenickým koncertem Barrel Battery u Info
centra Krnapu na začátku Obřího Dolu (na cestě k lanovce na Sněžku).
Tamtéž zahrají ještě jednou ve 13.00 hod.


Program na Sněžce: 13.30 hod. a 16.30 hod. "Orgasmický porod" - projekce
filmu Debory Pascal na severní stěnu nové Poštovny


Tombola na Sněžce bude probíhat průběžně po celý den

Vystoupení Yellow Sisters bude v 15.00 a 18.00


Poslední jízda lanovky do Pece je v 19.00 hod.

 

Na cestu do hor (i k porodu) je dobré se připravit, nepodceňujte často se měnící nálady počasí (i rodiček) a myslete na dobré vybavení!!! Počasí v těchto končinách je proměnlivé, nezapomeňte na teplejší a nepromokavé oblečení.

 

NOUZOVÝ PLÁN: Při deštivém počasí se akce uskuteční v budově Fary ekologického střediska SEVER v Horním Maršově.

 

Zúčastníte-li se výstupu, získáte během cesty poukaz, za který budete poté platit pouze poloviční parkovné! ( Při odjezdu z parkoviště předložíte tento lístek spolu s lístkem, který obdržíte při vjezdu z automatu.)

 

Pomyslná cesta těhotenstvím povede z Pece pod Sněžkou Obřím dolem až na vrchol naší nejvyšší hory Sněžky, přičemž první zastavení bude u info-střediska KRNAPu při cestě na lanovku. Trasa je dlouhá 7 km.

Informace o jízdním řádu lanovky, počasí a webkamery naleznete  ZDE nebo ZDE.

 

 

JEŠTĚ DALŠÍ PLAKÁT K AKCI V PDF

 

STÁHNĚTE SI NÁŠ PLAKÁTEK!!!!Porod na Sněžce 2009

Porod na Sněžce

 

Chcete prožít pocity jako v těhotenství? Je  čekání na porod podobný výkon jako vrcholový výstup? Víte, že prostor pro rodinu najdete i na nejvyšší hoře? Odpovědi na tyto otázky můžete nalézt na akci „Porod je jako výstup na nejvyšší horu“, kterou pořádá v sobotu 9.5. občanské sdružení Prostor pro rodinu.

 

   Nyní i vy můžete zjistit, co mohou prožívat těhotné ženy při očekávání miminka a to při cestě z Pece pod Sněžkou Obřím Dolem až na vrchol Sněžky. Druhý květnový prodloužený víkend připravilo občanské sdružení Prostor pro rodinu akci Porod je jako výstup na nejvyšší horu. Na cestě Obřím Dolem můžete získat informace o každém měsíci těhotenství na naučné těhotenské stezce. Devět zastavení budou provázet také díla a happeningy výtvarných umělců, mateřská centra zase připravila mobilní dětské koutky pro děti, které se výstupu zúčastní, dočíst se můžete o vtipných událostech, které se přihodily místním ženám v těhotenství. Vyzkoušet můžete i pochod se zátěží – podle toho jak děťátko roste. A na vrcholu  Sněžky pak prožijete euforické pocity nejen za svého výstupu, ale i sundaných kil zátěže.

   Zde také můžete zkonfrontovat své pocity „po výstupu“ s pocity „po porodu“ a to v jednom z promítaných filmů o porodech, které  v tento den můžete shlédnout na stěně nové Poštovny. Dokonalé uvolnění zažijete i při koncertu Yellow  Sisters, který bude vyvrcholením celé akce.

Pokud projdete všemi devíti zastaveními, uvidíte a uslyšíte i mnoho dalšího, shlédnout můžete díla např. Lenky Klodové, či Pawliny Skvavové  a dalších umělkyň a umělců v plenéru jednoho z nejkrásnějších horských údolí v Čechách. Po vyplnění „těhotenské průkazky“, kartičky do které se bude během cesty zapisovat, můžete vyhrát v tombole u cíle i zajímavé ceny v podobě např. dárkových certifikátů na pobyt či jídlo  v krkonošských zařízeních vhodných pro rodiny s dětmi, nebo dárkové balíčky pro těhotné atd..

Sledujte přesný harmonogram akce, rozhovory, fotky a aktuality.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

www.prostorprorodinu.cz